Witamy w Gospodzie "Bukowy Las"Okolica

Okolica Gospody "Bukowy Las"

Wypoczynek nad wod±Gmina Liniewo leży na pograniczu Kaszub i Kociewia. Liniewo jest gminą rolniczą, w której dynamicznie rozwija się turystyka. Coraz lepiej rozwiązywane problemy ochrony środowiska, a także urozmaicony krajobraz (13 jezior o łącznej powierzchni ok. 300 ha i piękna dolina rzeki Wietcisa) tworzą warunki do rozwoju sportu, rekreacji wypoczynku.

Szczególnie atrakcyjną pod względem turystycznym jest miejscowość Garczyn położona nad jeziorem Dużym. Archeolodzy datują osadnictwo w rejonie tej wsi na 1400 - 1100 r. p.n.e., a ślady osady znajdują się na wzniesieniu zwanym Księżą Górą.

W Garczynie znajduje się największa w Polsce farma strusi afrykańskich. Amatorzy żywieniowych niespodzianek mogą na miejscu spożyć smaczne mięso strusie lub spróbować jajecznicy ze strusich jaj. Sklep pamiątkarski daje możliwość kupienia strusich jaj, piór i innych pamiątek.

W tej miejscowości znajduje się także zabytkowy kościół z XVI w. z ołtarzem i figurką Matki Boskiej z XIV w. oraz zabytek archeologiczny – grodzisko wczesnośredniowieczne. Gmina posiada warunki i tereny, które można przeznaczyć do rozwoju rzemiosła i turystyki.

Zapraszamy!

Zapraszamy na:

Uroczystości rodzinne

Wszelkiego rodzaju spotkania integracyjne i biznesowe

Copyright by www.gospodabukowylas.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
* - oznacza pola wymagane.